www.wojciechprzybylowicz.pl

Listy od czytelników

Drodzy czytelnicy mojej poezji. Wyjątkowo w tym roku, zostałem mile zaskoczony kilkudziesięcioma życzeniami urodzinowymi, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Chciałbym tą drogą serdecznie Wam wszystkim podziękować za pamięć i złożone mi życzenia urodzinowe w dniu 3 marca. Kiedyś ktoś powiedział: „...żyje się tak długo, jak długo trwa o nim pamięć”. Dzięki Wam jeszcze żyję.

Szczególnie dziękuję Paniom, bo to Wy tworzycie najpiękniejszy kwiat moich miłych czytelników. Dziękuje za przesłane mi kwiaty, za pochwały, życzenia i prośby o dalsze wiersze. Postaram się zamieszczać na mojej stronie nowe wiersze szczególnie dla Was.

Poniżej zamieszczam niektóre z przesłanych mi listów. Zapraszam do korespondencji. Swoją wiadomość można dopisać przez kliknięcie na link "Dopisz się".

Dopisz się


Bożena
12 wrzesień 2008 23:34 |

Wiersze Wojciecha Przybyłowicza pozwoliły mi łatwiej znieść nagłą śmierć mojego męża . Pozwoliły z pokorą przyjąć nadzieję, że gdzie coś się kończy w ludzkim zrozumieniu nowe się zaczyna. Poezja Jego daje oparcie w wierze
i ufności w Bogu.

Roch P. - biznesmen
04 wrzesień 2008 23:00 |

Nigdy nie przeczytałem żadnej książki z poezją. Kiedyś zmuszałem się do przeczytania jakiejś nowoczesnej poezji i ze względu na niezrozumiałe lub celowe udziwnienie ich przez autora rezygnowałem z dalszego czytania. Natomiast w wierszach Wojciecha, słowa, jak potężna siła, zaczęły unosić mnie wraz z moją rodziną do góry, ponad chmury do nieba, a ponad chmurami zawsze świeci słońce.

Barbara Muniak - informatyk/ekonomista
04 wrzesień 2008 23:00 |

Roztkliwiłam się czytając Pana wiersze. Dużo prawdy, nawet zbyt dużo. Popłynęły łzy, ale już je ocieram, gdyż na co dzień muszę być twardą kobietą.

Monika Badura - ekonomistka
04 wrzesień 2008 23:00 |

Najbardziej mnie się podobają wiersze o miłości, począwszy od tych super subtelnych, delikatnie czułych np. „Dwa serca a jedno bicie”, do trafnie mocnych wchodzących do podświadomości erotycznej kobiety pt. „Bierz mnie i demoluj”.

Maria Olkisz - artystka europejskich teatrów operowych
04 wrzesień 2008 23:00 |

Otrzymałam w prezencie trzy tomiki wierszy: „Otwórz”, „Zajrzyj” i „Ratunku”. Intrygujące tytuły zachęcały do otworzenia i zajrzenia w tę niecodzienną poezję. Gdy zaczęłam czytać zostałam urzeczona treścią tak dalece, że wszystkie przeczytałam za jednym podejściem. Ta poezja jest wspaniała, zrozumiała, łatwa i delikatnie zmuszająca umysł i serce do refleksji i zadumy. Prawie każdy wers wierszy, każda myśl wymaga przemyślenia. Ta poezja swoją treścią obejmuje teraźniejsze życie człowieka i przenosi je w lepszy świat, który mamy w sobie. Wspaniale autor objął w tych trzech tomikach bohaterów wszystkich czasów; dziadków, rodziców, dzieci, i łączącą ich miłość i wiarę, oraz nowoczesne i modne grzechy teraźniejszego człowieka. Tomik „Otwórz” kończy krótki wiersz „Nie odrzucaj”, w którym autor zawarł całe pismo święte, aż do naszych czasów. Zupełnie wyjątkowe miejsce w twórczości poetyckiej zajmują Diabelskie Przekłamania Dekalogu. Sama idea ujęcia przeciwstawnych sobie wartości , którym ulega współczesny człowiek, mówi o autorze jako o przenikliwym i niezwykłym twórcy. Główny temat łączący wszystkie tomiki – przeciwstawmy miłość nienawiści, jest przesłaniem autora dla nas, które przedstawił w wierszu „ Nie odkładajmy do jutra miłości”. Czytając tę poezję poznajemy niecodziennego człowieka, pełnego wiary, otwartego na innych i zaglądającego dyskretnie w ludzkie serca. Można śmiało powiedzieć o Wojciechu Przybyłowiczu, że jest on w swojej poezji rzecznikiem dusz ludzkich. Wielu z nas w wierszach Wojciecha Przybyłowicza rozpozna własne życie z drugiej strony lustra , a może uroni łezkę i poczyni starania, aby czynić małe kroki ku dobru własnemu i innych. Zapraszam i zachęcam wszystkich na niecodzienne spotkanie z odważną, z życia wziętą i fascynującą poezją.

« 1 2 3 4 5