www.wojciechprzybylowicz.pl

Listy od czytelników

Drodzy czytelnicy mojej poezji. Wyjątkowo w tym roku, zostałem mile zaskoczony kilkudziesięcioma życzeniami urodzinowymi, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Chciałbym tą drogą serdecznie Wam wszystkim podziękować za pamięć i złożone mi życzenia urodzinowe w dniu 3 marca. Kiedyś ktoś powiedział: „...żyje się tak długo, jak długo trwa o nim pamięć”. Dzięki Wam jeszcze żyję.

Szczególnie dziękuję Paniom, bo to Wy tworzycie najpiękniejszy kwiat moich miłych czytelników. Dziękuje za przesłane mi kwiaty, za pochwały, życzenia i prośby o dalsze wiersze. Postaram się zamieszczać na mojej stronie nowe wiersze szczególnie dla Was.

Poniżej zamieszczam niektóre z przesłanych mi listów. Zapraszam do korespondencji. Swoją wiadomość można dopisać przez kliknięcie na link "Dopisz się".

Dopisz się


Eva Harris
03 marzec 2010 11:22 | Londyn

Żyj tak aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz.
Po swojemu. Spełniaj się.

Anna Maria
03 marzec 2010 04:42 | Warszawa

W dniu urodzin jako prezent wysyłam przesłanie zaczerpnięte z książki: "Życie i nauki mędrców Dalekiego Wschodu". Oto ono : "Wybierz (ożeń się) z kobietę z którą masz o czym rozmawiać, bo niedługo tylko to ci zostanie". Prawda jakie to mądre? Trochę smutne, niestety!
Aż dziw, że coś tak sensownego wymyślili mężczyźni, no ale to byli mędrcy, oni myśleli tym co trzeba, czyli głową, i żyli w czasach, kiedy głowa była tam, gdzie ma być.
Same serdeczności w dniu urodzin. Anna Maria

Maria
03 marzec 2010 01:00 | Kraków

Życzę Ci słońca na całym niebie,,
Smaku zapachu w codziennym chlebie,,
Ptaków motyli i chwil radosnych,,
A w sercu zawsze kwitnącej wiosny.

Aleksander
02 marzec 2010 22:00 | Nowy York

Chcę Ci złożyć takie życzenia, które by Cię nadal zachęciły do pisania odważnych wierszy demaskujących aktualny nasz upadek cywilizacyjny i narodowy . Dziękuję za wiersze odważne, w których bronisz człowieka, wiary, symboli i godności narodowych. Żyj nam długo i szczęśliwie w dobrej kondycji twórczej i nie tylko, a przy tym, abyś z twórczości czerpał satysfakcję.

Barbara (mieszkanka okolic Prażmowa)
02 luty 2010 13:43 |

Chciałabym kilka słów dodać do opinii Pana Wojtka, bo tak go wszyscy nazywają.
Znam go z rozmowy osobistej i z kilku koncertów. Ponadto obserwuję jego poczynania w środowisku podwarszawskim, w którym i ja mieszkam. Jest to człowiek niesamowicie uprzejmy, kłania się wszystkim i zawsze każdemu powie coś miłego. Pomaga ludziom bezdomnym, byłym skazanym, którzy mieszkają (w pobliżu jego miejscowości) w domu bez ogrzewania, czasami bez środków do życia. Wspiera ich finansowo, zawozi im materiały do palenia w piecu. Zakupił dla nich grzejniki elektryczne. Nie przejedzie obojętnie koło ludzi stojących na przystanku autobusowym, zawsze pyta, czy ktoś chce z nim jechać do Warszawy. W otwartej w jego rezydencji restauracji często głodni otrzymują posiłek. Jest to człowiek niesamowicie kontaktowy i czuły na los ludzi, nie tylko tych znanych, ale i anonimowych.
Wielką ma w sobie, ten przyjazny człowiek, miłość do człowieka. Widać w nim, jak potężnie gorącą nosi w swoim sercu miłość do bliskich mu osób. Przeczytajcie wiersze poświęcone matce, ojcu, córce i synowi, przeczytajcie inne wiersze o miłości.
Zmieniło się życie kulturalne od chwili zamieszkania Pana Wojciecha Przybyłowicza w naszej gminie, dzięki jego inicjatywom społeczno-kulturalnym. To on poprzez działalność kulturalną odciska piętno na mieszkańców całej Gminy Prażmów i nie tylko, i za to składam mu wielkie podziękowanie.

Majka z Londynu
17 styczeń 2010 17:20 |

Jestem pod silnym wrażeniem Pana poezji... 
Po przeczytaniu Pana wierszy ogarnęła mnie wszechpotężna chęć życia. Obudził mnie Pan z chwilowego snu! Dzięki za to.

Grazyna
08 styczeń 2010 17:35 | Bielefeld-Niemcy

Jestem pod wrażeniem Twojej poezji. Chciałabym aby „ktoś" wyraził swoje uczucie do mnie tak, jak Ty wyraziłeś je w wierszu "Gdy będziesz" w tomiku "Zajrzyj". Twoja poezja „trafia” do mnie i pozostaje głęboko w sercu ,"rozkoszuję" się nią. Szczególnie poruszyły mnie wiersze o Matce, Ojcu, synu i córce. Jesteś niezwykłym synem i Ojcem - kochającym nade wszystko rodziców i własne dzieci.
W tomikach „Zajrzyj", „Otwórz" i „Ratunku", przy każdym wierszu jako motto zamieściłeś myśli znanych ludzi i własne, za to dla Ciebie ukłony ode mnie. Mam nadzieję a właściwie jestem pewna, że następne Twoje wiersze będą również tak cudowne, jak te, które do tej pory przeczytałam. Tobie życzę pomyślności i wytrwałości w tworzeniu "czegoś " tak wspaniałego, jaką jest Twoja poezja. Pozdrawiam serdecznie.

DANUTA KRZYMINSKA
19 paĹşdziernik 2009 10:25 | Warszawa

Po raz pierwszy miałąm zaszczyt być na koncercie organizowanym i prowadzonym przez pana Wojtka Przybyłowicza. Jestem pod wrażeniem koncertu, jak i urokliwego prowadzącego, który ciepłym głosem, ale zdecydowanym wprowadza słuchaczy w tematykę. Gratuluję udanego koncertu. :)

« 1 2 3 4 5 »