www.wojciechprzybylowicz.pl
Aktualności - życzenia
Smoleńsk 2010

 

Drodzy Czytelnicy

„ Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”
Jan Paweł II

Tą wypowiedzią łączę się z Wami w bólu, jaki spotkał wszystkich Polaków po tragicznej śmierci Prezydenta naszego kraju, jego małżonki i najbliższych mu najwybitniejszych patriotów naszej Ojczyzny.

Ziemia smoleńska ponownie zebrała obfite żniwo w 70 rocznicę ludobójstwa katyńskiego.

Takiej tragedii świat nie zanotował dotąd, aby w jednej chwili zginął kwiat najznakomitszych patriotów jednego kraju.

Wiele nieszczęść spotkało nas Polaków na przestrzeniu dziejów i nadal jesteśmy nękani przez tragiczny splot wydarzeń, w związku z tym powinniśmy być solidarni, zjednoczeni w bólu i modlitwie.

Solidaryzuje się z Nami prawie cały świat, po tym, co nas tak boleśnie dotknęło, powinniśmy być bardziej spójni jako rodzina i spójni jako naród.

Nikt z nas wobec tej tragedii nie był obojętny, każdy z nas w szczególny sobie sposób przeżywał to wielkie nieszczęście.

Wszyscy pokazaliśmy wspaniale, naszą godność, patriotyzm, dumę z tego, że jesteśmy Polakami, od najmłodszego do najstarszego pokolenia.

Ja także poczułem wewnętrzną potrzebę, aby napisać o tym niezwykłym w treści i skutkach wydarzeniu.

Drodzy Czytelnicy pragnę dzielić się z Wami w swoich wierszach tym wszystkim, co razem wspólnie przeżyliśmy i przeżywać będziemy.

Z szacunkiem dla każdego mojego czytelnika

Wojciech Przybyłowicz

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 21 z 21